r12

 

 

Selahattin ÖzdemirSelahattin Özdemir, 1963 yılında Adana'da doğdu. Özellikle Adana ve Diyarbakır'da büyük bir hayran kitlesine sahiptir. 20'ye yakın albümü olduğu sanılmaktadır. Sesi ve yorum tarzı Müslüm Gürses'e aşırı benzemektedir. `Esrar Perdesi', `Yaşamalısın', `Hem Yaratıyorsun Hem Unutuyorsun', `Ahım Var' en çok bilinen şarkılarıdır. Bir dönem ortaya atmış olduğu "İngilizce arabesk" projesi fazla ilgi görmedi.

Arabesk dünyasının atardamarı ve "taçsız kral"ı olarak kabul edilir Selahattin Özdemir gençlik yıllarında yaptığı müezzinlik görevini sanat dünyasına girdikten sonra bıraktı. Şu anda Mersin'de atari salonu, ve Mersin Büyük Sanayi'sinde önceden torna atelyesi olan ve sonradan çelik malzeme ticareti yapan bir dükkân işletmektedir.

Selahattin Özdemir, gençlik yıllarında söylediği dört şarkıdan dolayı pişmanlık duyduğunu belirterek Adana Devlet Güvenlik Mahkemesine'ne başvurdu. Bu şarkıların kasetlerinden çıkarılmasını, radyolar tarafından çalınmamasını istedi. Gençliğinin verdiği heyecanla bunları okuduğunu söyleyerek şimdi pişman olduğunu ve bu şarkıların çalınmasında utanç duyduğunu belirtmiştir. Bu şarkılar şunlardır: `Yanlış Yerde Doğmuşum', `Yaşamam Artık', `Esrar Perdesi', `Hem Yaratıyorsun Hem Unutuyorsun'.

Yorum yapmaya iznin yok!