r12

 Sevgili Yılmaz Tatlıses seni sevgiyle saygıyla rahmetle anıyoruz!

 

r10

 

 

 

 

Yılmaz Tatlıses – 29.06.1945 / 02.11.2018

 

 

 

 

 

 

Çok sayıda ünlü isim tarafından şarkıları okunan ses sanatçısı, söz yazarı, besteci, sinema filmleri bulunan, besteciler.com kurucusu Yılmaz Tatlıses, Ekim 2018 ayında Ayvalık Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. 73 yaşındaki Yılmaz Tatlıses, KOAH hastalığına yakalanmış ve akciğerleri iflas etmişti. Acımasız Dünya, Deli Deli, Mavi Mavi, Seni Sevmeyen Ölsün, Ağla Gözlerim, Yaşamak Bu Değil, Nasıl İsyan Etmem, Candan Sevmeli, Neyleyim, Bir Seni Düşündüm, Yıllar Utansın, İnsaf Et, İstemem Sevme Beni, Adını Yollara Yazdım, Bu Şehrin Geceleri, Yanmış Bir Yürek Var, Hatıran Yeter gibi bir döneme damga vurmuş şarkılarda söz yazarı veya besteci olarak imzası yer alan Yılmaz Tatlıses 02.11.2018 de hastalığa yenik düştü. Besteciler.com kurucusu, site/lere çok emek veren Yılmaz Tatlıses'i üstadımızı Allah rahmet eylesin, nurlar içinde uyusun.

Yılmaz Tatlıses 29 Haziran 1945 Yılında Malatya da doğdu İlk öğrenimine Malatya da başladı İskenderun da bitirdi. Çok küçük yaşta hayata atılması gerekince öğrenimini yarım bırakmak zorunda kaldı. Yılmaz Tatlıses'in müzik hayatı İskenderun Halk evinde katıldığı kurslarla başladı çalışmalarını sürdürürken Sözlerini yazıp bestelediği türkülerle müzik hayatına adımını attı.

1964 yılında İskenderun'a konsere gelen Nuri Sesigüzel le tanışıp ne kadar bestesi varsa verir. 1965 yılında daha o Asker deyken Nuri Sesigüzel Beş tane eserini 45 lik Plak olarak çıkarır. Askerlik sonrası 1967 yılında İstanbula gelir doğubank iş hanına adımını atan Yılmaz Tatlıses 13 tane 45 lik Plak 3 Tane Lp 5 tane Kaset ile "Arabesk müziğin "sayılı isimlerinden biri olur Yine aynı dönemde "ACIMASIZ DÜNYA" adlı Sinema filmi ile Yeşil çamda boy gösterir bu onun müzik yönetmenliği ile tanışmasını da sağlar Daha sonra pek çok filimde müzik yönetmenliği yapan Yılmaz Tatlıses 1987 de" SENİ SEVMEYEN ÖLSÜN" Şarkısıyla büyük çıkış yapar 150 den fazla sanatçı bu şarkıyı okur ama o 1987 deki magazin gastecilerinin yılın en iyi şarkısı Müzik Oskarını "DELİ DELİ "ile alır.

Besteci ve Söz yazarlığı kimliğinin yanında Prodüktör lük müzik yönetmenliği ile başarılı işlere ve eserlere imza atmıştır.

300 'ün üstünde Müzik 100'e yakın şarkı sözü ile Arabesk dünyasında yerini almış ve 50 yıldır arabesk müziğin köşe taşlarından biri olmuştur.

 

İlgili haberler:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Y%C4%B1lmaz_Tatl%C4%B1ses
http://www.sinematurk.com/kisi/4379-yilmaz-tatlises/
https://tr-tr.facebook.com/Yilmaztatlises

http://www.kimkimdir.net.tr/kisiler/yilmaz-tatlises
http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/magazin/yilmaz-tatlises-kimdir-ibrahim-tatlisesle-akraba-mi-41006599
http://www.haber7.com/yasam/haber/2750636-hayata-gozlerini-yuman-yilmaz-tatlises-kimdir-ibrahim-tatlises-icin
https://www.cnnturk.com/yilmaz-tatlises-kimdir
https://www.cnnturk.com/magazin/ibrahim-tatlisese-soyadini-veren-sanatci-yilmaz-tatlises-vefat-etti
https://www.haberler.com/ibrahim-tatlises-e-soyadini-veren-ses-sanatcisi-11397857-haberi/
http://www.yasemin.com/magazin/haber/2750603-ibrahim-tatlisese-soy-ismini-veren-yilmaz-tatlises-vefat-etti
https://www.haberturk.com/ibrahim-tatlisese-soyadini-veren-sanatci-yilmaz-tatlises-vefat-etti-magazin-haberleri-2203720-magazin
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/yilmaz-tatlises-kimdir-yilmaz-tatlises-neden-oldu-210976h.htm
https://news.google.com/stories/CAAqOQgKIjNDQklTSURvSmMzUnZjbmt0TXpZd1NoTUtFUWlJd1B6aGtZQU1FVm1tSEh6bTBRdFhLQUFQAQ?hl=de&gl=DE&ceid=DE:de
http://habercem.com/m/haber.php?id=176613
http://www.albumsozleri.com/Sanatci/Yilmaz-Tatlises_13958

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/fotogaleri/ibrahim-tatlises-in-aci-gunu-unlu-sarkici-hayatini-kaybetti-18465.aspx?O=8

 

Not: Üstadım, değerli ağabeyim Yılmaz Tatlıses anısına, çok emeğinin bulunduğu, kıymetli zamanını ayırdığı Site/ler onun hatırası olarak kalacak, Allahın izni ile ben (Erdal Erdoğan) yaşadıkca, varolması için elimden geleni yapacağıma yüce Allah'ın ve sizlerin huzurunda söz veriyorum.

Yorum yapmaya iznin yok!