r12

 Sevgili Yılmaz Tatlıses seni sevgiyle saygıyla rahmetle anıyoruz!

 

Malatyalı İbrahimMalatyalı İbrahim  “Dulkadir”  Malatya doğanşehir doğumlu olup,evli 2 çocuk babasıyım.Ortaokul ve lisede müziğe olan tutkum ve kabiliyetim beni bir gün istanbula( şimdiki doğubank işhanı ) plakçılar çarşısına attı.

İrili ufaklı sahne programlarından sonra 3 adet 45'lik plak yaptım ve bir süre sonra vatani görevimi yapmak üzere askere gittim.Asker dönüşü evlenip almanya'ya gittim.

Fabrikada çalışırken minareci kaset firmasıyla tanışma fırsatını buldum ve anlaşıp 8 kaset yaptım.Almanya'da 5 sene kaldıktan sonra türkiye'ye kesin dönüş yaptım.

Almanya'da yaptığım kasetler unkapanı plakçılar çarşısında korsan olarak başarı grafiğini yakalamış olacaktı ki hemen teklifler gelmeye başladı.

İlk kasetimi " Hayatımın kadını" ismini taşıyan albumümü güneş kasetçiliğe yaptım. Sonra sırasıyla Şah plak,İleri plak,Aykut plak,Özdemir plak,Bestem plak,Melodi plak kasetçiliklerle şimdiye kadar 37 album,3 45'lik plak,1 Long plak ve 3 tane başrol sinema filmi yaptım.

1980 senesinde almanya kasetlerine okumuş olduğum "Eller aldı"şarkım 1986 senesinde rahmetli Bergen ve 45 sanatçı tarafından okundu.Bu eser müyap başkanı rahmetli yaşar kekeva tarafından hilton otel'inde bana ödül kazandırdı.O süre içerisinde "Sarayburnunda aşk" en çok satan kasetim olarak şöhret merdivenlerini yavaş yavaş tırmanmama neden olmuştur.

Ogünden bugüne "Gülegüle git"son albumümle bugünlere kadar siz değerli dinleyenlerim sayesinde geldim.Allah sesime ve beste yapma fikirlerime güç verdiği sürece sizlere müzik ve yeni besteler üretmeye,dinletmeye devam etmekteyim ve edeceğim.

Yorum yapmaya iznin yok!