r12

 

 

arif susamArif Susam

Elazığ doğumlu olan Arif Susam İstanbul konservatuarı klasik batı müziği bölümünde yatılı olarak sekiz yıl öğrenim gördü. Piyano, sibemol klarnet, alto saksafon, tenor saksafon sanatçının çaldığı enstrümanlardır.

1977 yılında askerliğini Yeniköy Kalender Orduevi' nde orkestra şefi olarak yaptı. Askerden önce çeşitli orkestralarda nefesli ve klavyeli enstrümanlar çaldı.

             

Arif Susam' ın Çalışmaları :

Füsun Önal, Ersan Erdura, Esin Engin, Ertan Anapa, Nurhan Damcıoğlu gibi sanatçılara eşlik etti. 1984 yılında " Efsane Aşk " adlı albüm sanatçının ilk albümüdür.

Bu güne kadar 16 albümü çıkan sanatçı 4 sinema ve video filminde başrol oynadı. En çok satan albümü 1984 yılında '' Yıldönümü '' bir milyon beşyüzbin rakamına ulaştı. Aynı zamanda bu albüm sayesinde Arif Susam  tüm Türkiye ve yeryüzünde yaşayan tüm gurbetçilerimiz tanımış oldu.

1982 yılında Tarabya' da tek başına piyanosuyla programlara başladı ve Köşen Restaurant' ta bir fiil 14 yıl program yaptı. 1980 yılında evlendi ve 2 erkek çocuk sahibi. En sevdiði spor futbol olan sanatçı koyu bir Galatasaray taraftarı.

Yorum yapmaya iznin yok!